Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc@warszawska.info    abc.warszawa@gmail.com


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

Baczyńskiego, Bagno, Pl.Bankowy, Bednarska, Bielańska, Boduena, Bracka, Burchego, Canaletta, Chmielna, Corazziego, Czackiego, Daniłowiczowska, Pl.Defilad, Dowcip, Elektoralna, Fredry, Gałczyńskiego, Gamerskiego, Graniczna, Grzybowska, Pl.Grzybowski, Hipoteczna, skwer Hoovera, Jana Pawła II (strona wschodnia), Jasna, Al.Jerozolimskie (strona północna), Karasia, Karowa, Kopernika, Kozia, Krakowskie Przedmieście, Kredytowa, Królewska, Krywulta, Kubusia Puchatka, Małachowskiego, Mariańska (po obu stronach Świętokrzyskiej, Marszałkowska, Miodowa, Pl.Mirowski, Mazowiecka, Moliera, Moniuszki, Niecała, Niżyńskiego, Nowy Przejazd, Nowy Świat, Oboźna, Okólnik, Ordynacka, Orla, Ossolińskich, Pańska, Piłsudskiego, Plater, Pl.Powstańców Warszawy, Próżna, Przechodnia, Przeskok, Przybosia, Ptasia, Rysia, Senatorska, Sewerynów, Sienkiewicza, Sienna, Smolna, Al."Solidarności", Sosnowa, Stawki, Szkolna, Szpitalna, Śliska (nr 3-9), Świętokrzyska, Tamka (od Kopernika do Pałacu Ostrogskich nr 40, 43-49)  Pl.Teatralny, Tłomackie, Traugutta, Trębacka, Tuwima, Twarda, Warecka, skwer Wiecheckiego, Widok, Wierzbowa, Zgoda, Zielna, Zimna, Złota, Pl.Żelaznej Bramy.


Baczyńskiego to niewielka uliczka łącząca ul. Górskiego z Warecką - ruch jednokierunkowy.

   

Bagno to uliczka (jednokierunkowa - wjazd od Placu Grzybowskiego) - gdzie zabudowa przedwojennej dzielnicy żydowskiej spotyka się ze współczesnym osiedlem. Bagno łączy Plac Grzybowski i Próżną z ulicą Zielną.

   

Siedziba władz miasta, banków i ważny węzeł komunikacyjny łączący Żoliborz ze Śródmieściem
i Wolę z Pragą. Stacja metra "Arsenał".  Tu kilkanaście lat budowano Błękitny Wieżowiec, a jeszcze dłużej (pozostawał bez remontu) Hotel Saski.

   

Malownicza uliczka łącząca Mariensztat z Krakowskim Przedmieściem, niegdyś prowadząca do mostu przez Wisłę. Kończy się na Skwerze Hoovera (Krakowskie Przedmieście).

   

Bielańska łączy Plac Teatralny z Al. "Solidarności" (biegnie jako przedłużenie Wierzbowej od skrzyżowania z Senatorską). Jej malutki odcinek znajduje się także po drugiej stronie Al. "Solidarności" dochodząc do ul. Długiej.

   

 

 

Ulica Piotra Gabriela Boduena znajduje się pomiędzy Jasną i Placem Powstańców Warszawy, to przedłużenie ulicy Zgoda w kierunku wschodnim.

   

 

 

Zaułek odchodzący od Królewskiej w stronę kościoła św. Trójcy - parafii Ewangelicko-Augsburskiej
- luteranie (pl. Małachowskiego 1). W zasadzie zamknięty parking na tyłach "Zachęty".

   

 

 

Ulica jednokierunkowa prowadząca od Niecałej do Senatorskiej

   

Ulica najbardziej znana eleganckim warszawiankom, biegnie dwoma odcinkami: od Nowego Światu do Pasażu Wiecha, przerwana Placem Defilad - biegnie dalej od Jana Pawła II do Miedzianej.

 

 

 

Uliczka ślepa o charakterze parkingowym na zapleczu budynków bankowych (pl. Bankowy). Prowadzi od Bielańskiej do ul. Tłomackie.

   

historia ulicy

 

Prowadzi z południa na północ - od Świętokrzyskiej do Traugutta. Obok malutki zaułek Dowcip. Ruch dwukierunkowy. Ciasno dla samochodów i miejsce do parkowania niemal nie do zdobycia.

   

historia ulicy

 

Od Bielańskiej do Senatorskiej prowadzi małym łukiem, łącząc się po drodze z Hipoteczną

   

 

 

Zaułek odchodzący od Czackiego w kierunku Mazowieckiej - dalej tylko przejście dla pieszych.

   

historia ulicy

 

Od Placu Bankowego i ulicy Przechodniej jednokierunkowa, przecina aleję Jana Pawła II i dochodzi do ul. Białej łącząc się z Chłodną.

   

historia ulicy

 

Niewielka uliczka odchodząca od Wierzbowej w kierunku południowo-zachodnim tj. w stronę Ogrodu Saskiego. Częściowo zachowana parzysta strona ulicy, strona nieparzysta - plac J. Piłsudskiego. Ulica bez przejazdu, niewielki parking płatny.

   

 

 

Uliczka równoległa do Nowego Światu, od Foksal do Ordynackiej - przejezdna na odcinku Foksal - ul. Przybosia, dalej przejście piesze na Ordynacką.

   

 

 

Hipoteczna to niewielka uliczka łącząca Daniłowiczowską z Al. 'Solidarności" (tylko przejście dla pieszych).
Słynna "Domem pod Królami" - obecnie siedziba ZAiKS-u.

   

Al. Jana Pawła II łączy Mokotów, Śródmieście i Wolę z Żoliborzem - na całej długości jako arteria dwupasmowa stanowi alternatywę dla ulicy Marszałkowskiej. Biegnie z południa na północ - wytyczona jeszcze przed wojną w planach prezydenta Starzyńskiego, zrealizowana po wojnie jako Trasa N-S. Przez wiele lat pod nazwą ulicy Marchlewskiego - od 1989 r. jako Al. Jana Pawła II.

   

Aleje Jerozolimskie to jedna z najdłuższych arterii Warszawy - biegnie od Mostu Księcia Józefa Poniatowskiego w kierunku południowo-zachodnim. Łączy Śródmieście z Ochotą, Ursusem i Pruszkowem (już poza granicami Warszawy). Droga wojewódzka nr 719. Arteria dwujezdniowa i dwu-, a nawet odcinkami cztero- pasmowa.

   

historia ulicy

 

Ulica dwukierunkowa, początek numeracji od ul. Foksal. Równoległa do Nowego Światu i ul. Gałczyńskiego, spotyka się z ul. Przybosia, Szczygła, Ordynacka i Tamką. Kończy się na ul. Świętokrzyskiej.

   

Najpiękniejszy fragment Traktu Królewskiego, trzy kościoły, dwie uczelnie, dwa duże hotele, pałace magnackie i kamienice mieszczańskie. Trakt spacerowy w kierunku Starego Miasta, liczne kawiarnie
i restauracje, kluby, piwiarnie.

     

restauracja CEPROWNIA

Krakowskie Przedmieście 7
tel. 22 828 28 84
mkoffice@ceprownia.pl


Restauracja CEPROWNIA to góralszczyzna w samym sercu zabytkowego centrum Warszawy. Jesteśmy tuż obok ASP na przeciwko Uniwersytetu. Dania stosowne do nazwy.

www.ceprownia.pl

 

Krakowskie Przedmieście 7
tel. 22 826 47 55
kodakwaw@gmail.com

Licencjonowany przedstawiciel firmy KODAK; zdjęcia kolorowe i czarno białe ze wszystkich kart pamięci, z telefonów komórkowych, internetu, z negatywów i ze slajdów. Wywoływanie negatywów. kolorowych i czarno-białych, retusz starych fotografii, zdjęcia do dokumentów.

 


Antykwariat ATTICUS

Krakowskie
Przedmieście 12
tel. 22 826 73 23
atticus@atticus.pl
 

Doskonale zaopatrzony antykwariat, książki rzadkie i unikalne, zdarzają się także  "białe kruki". Również mapy, grafiki, niezwykłe dawne oprawy, albumy itp. Głównie nauki humanistyczne, sztuka.  Zakupy w domu klienta.

www.atticus.pl 

 

Od Mazowieckiej do Placu Dąbrowskiego - ulica jednokierunkowa o bogatej historii. Muzeum Etnograficzne

   

Ulica o ruchu dwukierunkowym, biegnie od Krakowskiego Przedmieścia w kierunku zachodnim, obok Placu Piłsudskiego, Ogrodu Saskiego, przecina Marszałkowską - do Placu Grzybowskiego.

   

Jedna z dwóch najważniejszych arterii stolicy. Początek numeracji od Placu Unii Lubelskiej (jednokierunkowa do Placu Konstytucji), dalej dwa oddzielne pasy ruchu (czteropasmowe) do Placu Bankowego. Odcinek zachodni kończy się przy ul. Waryńskiego.

   

Tu już nie plac, a ulica biegnąca od Placu Żelaznej Bramy i Przechodniej wzdłuż hal mirowskich do Al. Jana Pawła II

   

historia ulicy

 

Ulica jednokierunkowa, prowadząca w kierunku północnym, od Świętokrzyskiej do placu Małachowskiego, łączy się z Kredytową i Traugutta. Hotel, galeria sztuki, liczne kawiarnie, bary i restauracje.

   

Skromna uliczka prowadząca od Wierzbowej do ogrodu Saskiego. Mieszczą się tu piękne apartamentowce "Opera I i II" . W pobliżu Teatr Wielki, Plac Piłsudskiego, Plac Teatralny, blisko Krakowskie Przedmieście.

   

Najelegantsze salony, wytworne firmowe sklepy - ulica zachowuje dawny styl, kamienice pięknie restaurowane. Ruch ograniczony do autobusów i taksówek. Liczne kawiarenki, restauracje, cukiernie. Obowiązkowy spacer dla każdego turysty. Numeracja od Placu Trzech Krzyży i Książęcej do Oboźnej.

   

 

 

Uliczka łącząca ul. Elektoralną z al. "Solidarności". Numeracja od Elektoralnej - ulica brukowana.

   

Mała uliczka od Placu Żelaznej Bramy do Elektoralnej. Najlepsze dojście z Placu Bankowego do Hali Mirowskiej.

   

 

 

 Równoległa do Foksal, łączy ul. Kopernika z ul. Gałczyńskiego.

   

 Ulica prowadząca od ul. Podwale i pl.Zamkowego do pl.Teatralnego i dalej pl.Bankowego. Ulica z kamienicami staromiejskimi, pałacami (Prymasowski, Mniszchów, Błękitny), kościołem św.Andrzeja. Jednokierunkowa od Miodowej do Podwala, dwukierunkowa od Miodowej do pl.Bankowego.

   

Od Muranowskiej i Andersa do Jana Pawła II (Śródmieście), do Okopowej (Wola). Do J.P.II ulica dwujezdniowa, komunikacja tramwajowa i autobusowa.

   

Mała uliczka na tyłach placu Bankowego ("Błękitny Wieżowiec"), pomiędzy al. "Solidarności", a ulicą Corraziego. Wjazd na wprost "Grubej Kaśki".

   

Krótka ulica łącząca Krakowskie Przedmieście z ulicą Moliera, przecina ulicę marszałka Focha. Ulica po modernizacji Krakowskiego Przedmieścia jest ulicą bez połączenia drogowego z K.P. - jedynie przejście piesze, wjazd od Moliera i Focha - parking.

   

Uliczka łącząca Plac Mirowski z Elektoralną. Wjazd tylko od Placu Mirowskiego, dalej alejka dla pieszych.

   

Plac położony na wschód od Hal Mirowskich pomiędzy Ptasią, Marszałkowską i Graniczną.

   

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK