Reklama, informacja.
Warszawska strona, o warszawskich  ulicach, zabytkach, firmach, sklepach, restauracjach, galeriach i warszawskich ciekawostkach.

abc.warszawa@gmail.com      abc@warszawska.info


501 153 348

Autorska Bibliografia Ciekawostki

Firma

Reklama - Cennik

Spis ulic

dzielnica

osiedle

Białoskórnicza, Browarna, Cicha, Dobra, Drewniana, Dynasy, Furmańska, Garbarska, Gęsta, Jaracza, Karowa, Kruczkowskiego (strona wschodnia, parzysta), Leszczyńska, Lipowa, Mariensztat (pomiędzy Sowią i Dobrą nr 7-15), Nowy Zjazd, Radna, Smulikowskiego, Solec, Sowia, Tamka, Topiel, Wiślana, Wybrzeże Kościuszkowskie, Zajęcza.

 

Uliczka - zaułek nieprzejezdny, albo raczej przejście dla pieszych od ul Garbarskiej (rynku Mariensztackiego) w kierunku Dobrej.

   

 

Ulica stanowi przedłużenie ulicy Topiel, swój początek bierze od poprzecznych: Oboźnej i Leszczyńskiej, kończy sie przy Karowej. Równoległa z biegiem Wisły.

   

 

Uliczka numerację rozpoczyna od Tamki, choć wjechać w nią od Tamki nie można. Jedyny wjazd od Zajęczej. Zachowana zabudowa przedwojenna po stronie nieparzystej.

   

Od Tamki - mała alejka dla pieszych, przechodząca - od zakończenia Zajęczej - w małą uliczkę, prowadzącą do ulicy Oboźnej. Biegnie poniżej zielonej i zadrzewionej skarpy, niegdyś wzgórza.

   

      

Przedłużenie Browarnej w kierunku Mariensztatu - łączy Karową z Bednarską. Ulica dwujezdniowa, dwukierunkowa.

   

      

Uliczka ta stanowi wschodnia pierzeję Rynku Mariensztackiego, jest przedłużeniem ulicy Sowiej w kierunku Północnym. Zaułek nieprzejezdny (tylko parking).

   

      

Łączy Solec z Wybrzeżem Kościuszkowskim (tam tylko skręt w lewo). Uliczka gdzie zachowało się szczególnie dużo kamienic z przedwojennej zabudowy - słynna teatrem ATENEUM.

   

      

Od Wybrzeża Kościuszkowskiego (Wisła) do skrzyżowania ulic: Topiel, Oboźna, Browarna, po drodze przecina ulicę Dobrą.

   

Ulica jednokierunkowa prowadzi od Dobrej do Sowiej, dalej jako odcinek pieszy czyli południowa strona Rynku Mariensztackiego sięga do podnóża skarpy - dalej przejście piesze na Krakowskie Przedmieście.

   

Najdłuższa ulica Powiśla. Składa się z dwóch odcinków. Pierwszy to cześć Wisłostrady (przedłużenie Czerniakowskiej) od Łazienkowskiej do wysokości Wilanowskiej gdzie przechodzi w Wioślarską. Drugi nie ma połączenia drogowego z Wisłostradą, biegnie w kierunku Ludnej, Alei 3 Maja, obok ul. Czerwonego Krzyża aby sięgnąć Tamki.

ul. Solec 103
tel. 22 625 33 21;
600 931 826

Księgarnia - Antykwariat BIBLIOMANIA
Hanny i Janusza Szostakowskich - ogromny wybór książek
Skup - sprzedaż książek, albumów

      

Mała uliczka pomiędzy Bednarską i Mariensztatem z przedszkolem działającym od 1949 roku

   
   

www.123noclegi.info

www.gdzie-nocleg.pl

www.stare-miasto.com

www.wiejskie-wakacje.pl

www.123noclegi.pl

  Copyright © 2009-2019 M. Lewandowski firma LEWMARK